19 Temmuz 2012

Efe ilk tatilinde


Şükürler olsun ki bir hayalimiz gerçek oldu, Efe ile tail yaptık, güneş, deniz, havuz... Hemde bonuslu oldu. Halamız (Ayda), Kuzenimiz (Erenalp), Babaannemiz, Eniştemiz (Mehmet) + Anne + Baba = Güzel bir tatil. Gerçi yolculuk zaman zaman sıkıntılı hale geldi, Efe koltuğundan sıkıldı, otelde sürekli koşmak istedi, uyumamak istedi, yemek yemedi... vs. ama şimdi geri dönüp bakınca, güzel bir tatildi.
Efe suya girme olayından her zamanki gibi süper zevk aldı. Korku zaten yok. Eğleniyor olduğu her haliden belliydi. Ona güneşlikli simit aldık, simit odayı beklemek zorunda kaldı çünkü Efe'yi pek açmadı (ümid ederim ki seneye zevkleri değir). Kolluk aldık, çantaları bekledi (bu da seneye yatırım). Tatile gitmeden önce dedesi çok şık bir şort tişört almıştı ama bendeniz kendisine yemek yedirmek derdine henüz üzerine giyeli bir saat olmamıştı ki batırdım :( Yemekle tüm bağlantısını kopardı diyebilirim, dalarda ağzına birkaç lokma alırsa hepsi o, gerisi yok. Havanın aşırı sıcak olması, değişik bir yerde olmak sanırım hepsi etken. İmdada otelimizin akşamüstü soğuk karpuzları, balık krakerler ve elma suyu yetişti.
Tatilin en tatlı anlarından biri; Efe sabah 7 sularında babaannesiyle kahvaltıya indi, bende arkalarından gideceğim. Babaannesi bu bücürüğü bir masaya oturtmuş, eline de vermiş kaşarı demişki "beni bekle Efe birşeyler alıp geliyorum", bizim ki aynen dediğini yapmış!.Kahvaltı salonuna bir girdim ki Efe kocaman bir masada, sandalyeye kurulmuş, mum gibi oturuyor, elinde kaşar babaannesinin arkasından bakıyor. O anda onu ısırmamak için kendimi zor tuttum desem yeridir.
Babasıyla havuza atlama olayı var birde. Hemde büyük havuzuna, babası suyun içinde Efe kenarda, Koray atla oğlum diyor, seninki cup babanın kollarına, bu nasıl bir güven duygusudur, tüylerim ürperdi.
Erenalp'la yaş farkları şimdilik tam iletişime geçmelerini engelliyor ancak sanırım önümüzdeki senelerde daha keyifli oynayacaklar.
Otelimiz Kemer, Çamyuvada, Majesty De Luxe Hotel'di. Ben gayet başarılı, derli toplu buldum. Odamıza Efe için bir park yatakta verdiler. Havuz, restaurant, barlar mesafeler birbirine çok uzak değildi.
Deniz kenarı kum olsa belki Efe & Erenalp kumdan kale filan yaparlardı ama bir dahaki tatile kısmet.
Dönüş yolu ise beklediğimizden kolay geçti. Efe 2 kere uzun uyudu :))
Bende her anne gibi "küçük çocukla seyahat etmenin püf noktaları"nı tecrübe etmiş bulunuyorum. 
Lia'mız henüz dönmedi yarın. öbür gün bekliyoruz. Efe dün babaannesindeydi bugün anneannesinde yarın yine babaannesinde olucak gibi görünüyor.
Az önce annemle konuştum, domatesli pilav - karpuz keyfi yapıyorlarmış. Şükür yemesi düzeldi sayılır.
Yarın Ramazan başlıyor. Havalar çok sıcak. Ofiste işim çoook.
Şimdilik bu kadar biraz da fotolar :))


Bu da bizim minik tosbik...


Dayı Koray & Baba Koray

Kuzum & Ben

Annemler aynı gün Bodrum'a gidiyorlardı, Afyon'a kadar beraber gittik, çaylarımız içip ayrıldık.


Bahsi geçen kahvaltı olayı

Anne & oğul

Canavar uyuduktan sonra...

Resim yazısı ekle

Tatlısu Balığı

Karpuzları götürürken

Anneler gününden bir kare...

Bu da anneler gününden, tüm anneler beraber

1 yorum:

Süreyya dedi ki...

Maşallah çok tatlı Efe :) İlk resmine bayıldım..Tatiliniz de çok güzel geçmiş..sevgiler..