22 Kasım 2012

Tam 39 gün, 9 saat, 9 dk sonra

Eveeet yazımın başlığındaki kalan süre 1.Ocak.2013'e kalan.
Bir seneyi daha böyle eskittik, ha bitirdik, ha bitireceğiz. Bu çoşku neden olur bilmem. Hep bir ümit var insanda, yeniye, bilinmeyene özlem. Yeni sene, yeni mutluluklar, başlangıçlar... Böyle hissediyorum, böyle istiyorum.

Kış insanı kendine döndürüyor, kendini dinlemeye, anlamaya yönlendiriyor. Bu yüzden kış bana daha yaşanılası gelir. Bu ara kendimi dinlemekten her ne kadar hoşlanmasamda bu muhasebeyi yapabilmek bile güzel. Ben kimim? Hayatttan ne bekliyorum, elimde ne var? Yarından ümidim ne? ... liste uzar gider...

Yeni sene geliyorda ne oluyor diyebilirsiniz? Evet aslında bizim için takvim yapraklarının bitmesinden, dosyaların 2013 olarak değiştirilmesinden ibaret ancak bu bakış açına göre değişir. İstiyorsan bunu bir başlangıç, bir bitiş yapabilirsin hayatında. Kendinde sevmediğin özelliklerini yok etmek bir şans 'yeni sene - yeni ben', istersen mümkün, hemde hayatta herşey mümkün eğer istersen.

Yılbaşı zamanı benim için; ağaç süsleme zamanıdır. Evimizde kocaman heybetli bir ağacımız var (geçen sene Koray aldı hemde en güzelinden) bu sene yeni birkaç süs ile Efe'ye seyirlik bir şölen hazırlamak istiyorum.
AVM'lerin ışıklı süslemeleri ise benim gibi 2 yaş civarı bir oğlu olan her anne için sevinç kaynağı.
Efe'cik yanımda değilse annemle veya arkadaşımla (bu adres Aybegüm'dür genelde) dışarıda içilen kahve, mümkünse dışarıyı izleme, sohbet etme, dertleşme...
Evimizin kar manzarası süper oluyor. Önümüz çıkmaz sokak olduğundan gece lambaları eşliğinde tek tük insanın yürüdüğü bir kartpostal, doğal haliyle bile gayet romantik. Geceleri perdeleri açıp, ışıkları kısıp otur oturabildiğin kadar. 1-2 arkadaşta sana eşlik etmişse tadından yenmez doğrusu.

Bu erken yılbaşı yazısı neden bilmem içimden geldi sanırım. İleride oğlum bu yazıları okuduğunda "anneme de bak ne tuhaf kadınmış" desin, desin ne var :)) 
Çok sevdiğim bir arkadaşım Ebru der ki: Hayatta mutluluk diye birşey yoktur, "mutlu an'lar" vardır, e öyleyese bu mutlu anları yakalamaya çalışmaktan daha doğal ne olabilir?Hiç yorum yok: