05 Kasım 2012

Efe artık 21 aylık

Efe 5 Kasım itibariyle tam tamına 21 aylık bir delikanlı oldu. 2 yaş doğumgünü için planlar ufaktan başladı. Ama en çok istediğim evlatcığımın sağlıklı olması geçen sene doğumgünü burnumuzdan gelmişti.
Bayram bitince bir koşturmacadır başladı. Önümüzde daha uzun bir zaman tatil olmadığını da düşünürsek en iyisi hayatın akışına kaptırmak.
Ben yaklaşık 10 gündür hasta olmamak için direniyorum, sürekli portakal suyu, mandalina, çorba derken bu sabah yine burnum boğazım dolu uyandım. İçin daha da kötüsü Efe de benzeri bir şekilde diyebilirim. Onda yalnızca hapşırık var çok şükür ki. Bugün babaannesinde, öğlen iştahla yemeğini yemiş, dışarı çıkmışlar hava almaya. Birde peditus şurubumuzu aldık. Sanırım toparlar hemen. Dün akşam uyku vakti geldiğinde bana 'acıyo acıyo' dedi bende neresi acıyor anlayamadım. Ancak sanırım acıyan daha doğrusu ağrıyan kemikleriydi, kırıklıktı bir nevi. Yavru kuşum öyle diye diye uyudu.
Ağız artık full kalabalık, bir sürü yeni kelime eklendi. Mesela 'Lia' oldu 'Tia' (L zor gelmiş olucak). Nene, anane, dede, apay, baba, anne, acıyo, ge (l), bah (k), ve (r), hayı (r), bu (su) ve herşeyi anlıyor. Artık yanında şifreli konuşmaya başladık. Sofra kurmaktan bahsedince hemen örtüyü getiriyor, çatal bıçak çekmecesine saldırıyor :))
Biz de yeni ev arayışına girdik. Benim isteğim bu kış bastırmadan taşınmak, hayırlısı diyelim. En önemli kriter çocuk parkına yakın olması desem... Gelişmeler burada olucak.
Kasım ayına girmiş olmamıza rağmen ılıman (hatta öğlenleri güneşte epey sıcak) günler yaşıyoruz. Sanırım doğalgaz zamlarından dolayı hava durumu bize kıyak geçiyor :)) Efe'nin kış kreasyonları hazır ancak tek eksiğimiz mont. Adidas'ta bir tane gözüme kestirdim hedefim en kısa zamanda gidip alıvermek. Son derece uygun fiyatlı diyebilirim (Balgat Adidas Outlet). Montlu bir resmini koyarım. Botlar, atkı, yağmur çizmeleri, kalın kazak ve eşofmanları, külotlu çorapları, kalın uyku tulumları... Hepsi hazır.
Aralık'ta dayısı ve Damla geliyorlar :)
Birazda resimler konuşsun...Babasının arabasında gezmeye giderken...

Ayakkabı dolabı düzenlerken, elinde çekicek havaya girmiş arkadaş :))


Eymir keyfi...

Amca & Efe & Dede... Panora Elizinn :))

Hiç yorum yok: