14 Ağustos 2013

İlk otobüs & ilk uçak

Efe'cik ile ilk tatil :)
Bir önceki postumdan sonra bayrama 4 gün kala otobüsle Antalya yollarına düştük... Efe AŞTİ otogarda babası ile otobüslerin arasında gezerken açıkcası endişeliydim. Yolculuğa vereceği tepkiyi merak ediyordum. Birde babasına el sallayacak olması onu ağlatırmı filan derken saat 22:30 oldu, yolculuk vakti... Bindik 9-10-11-12 no.lu koltuklar, sırasıyla Efe - ben - annem - Lia. Efe'ye kulaklığı taktık, çizgi filmi açtık, biraz mıgırdanma biraz soru derken... bir de baktım ki uyumuşşşş.... kulağında kulaklık, eli elimde. Sabaha kadar uyudu kah kucağımda kah koltukta. Sabah Antalya'da açtı gözlerini minişim. Önce ilk otelimize gittik. Girer girmez beğenmediğime karar verdim ama o gece için birşey yapamayacak kadar yorgundum. Halamlarla buluşmak ve o geceyi orada geçirmek daha iyi olucaktı.Onlar bizim minik otelimize geldiler. Lara - Kapris Otel. Eşle, arkadaşla tek gidilse, kalınabilir derecede temiz, personel güleryüzlü ancak çocukla 4 kişi bir odada duştu, bavuldu derken bizim için doğru tercih değildi. Gelelim buluşma anına; Halam ve eniştem Efe'yi görünce çok duygulandılar, ben de tabi onları görünce. Çok güzel bir fikir ve tatil oldu. Annemle birlikte olmak, bir ertesi gün Serkan ve Damla'nın bize katılması :) Bizim ertesi gün otelimizi değiştirmemiz bile hiç sıkıntı olmadı. Adonis Otel'e geçtik. Biraz torpilimizde olunca bize harika bir suit oda verdiler. Manzarası, genişliği süperdi. Otel gayet sıradan bir 5 yıldız olmasına rağmen, Efe ile çok rahat ettik. Sabah kahvaltıdan sonra Zugra Beach'te denize girdik. Öğleden sonra bizim otelde annem, Efe & ben havuz sefası yaptık. Efe düzenli uykularını uyudu, yemeklerini yedi. Her akşam hep birlikte değişik bir yerlere yemeğe gittik, erkenden de otelimize dönüp annemle manzaralı balkonumuzda oturduk. Efe'nin mutluluğu anlatılamaz yaşanır cinstendi. Fotolar bugün yarın burada olucak.

Dönüşümüz uçakla oldu, annem & ben & Efe dizildik, 2.sıraya (Lia malesef epey arkadaydı). Uçakta sorunsuz, meraklı, sakin geçti. Çok şükür sağlıkla gittik geldik. Darısı yeni tatillere diyelim, sağlıkla, ağız tadıyla...

Bayramımız Ankara'da ve gayet keyifli geçti. 1.sabah Feride Susam Kahvaltısında hepbirlikteydik, annemler, anneannem... Nefis bir kahvaltı ardından aile ziyaretimizde kalmadığından, sakin bir bayram geçirdik. Serkan & Damla ile birlikte olduk, sonra onları uğurladık.

Şimdi Efe babaannesi ile Kuğuluda...
Tatlımla kavuşmamıza ortalama 1 saat var :)


Hiç yorum yok: